j3city
wishlistcart

Julia Tomaszewska

Kim jestem? Jestem kobietą, mamą, partnerką, przyjaciółką, towarzyszką, która słucha potrzeb i lubi na nie odpowiadać. A zamiłowania? 44-letnią projektantką mody ze Świnoujścia, która – mając wielkie marzenie – odnalazła w sobie pasję do projektowania, tworząc kolekcje stające się modowymi perełkami zarówno pod kątem wyglądu, elegancji, klasy, jak i nietuzinkowej wygody.
Pasja zaczęła się od butiku z odzieżą, po pierwsze, pojedyncze sukienki własnej projekcji. Kolejny etap to droga tworzenia, co przyniosło wyjątkowe wyróżnienie, pozostawiając trwały ślad w polskiej modzie pod postacią własnej marki. Efektem tego był odbiór Nagrody „Odkrycie Roku 2022” podczas Polskiej Gali Akademii Mody. To nie sam Uniwersytet Szczeciński, który ukończyłam z wyróżnieniem, a przede wszystkim głęboka pasja, wytrwałość i pracowitość wykreowały drogę wchodzenia w potrzeby kobiet i mężczyzn, prowadzenia dialogu, badania, co daje nam wszystkim zarówno piękny wygląd, jak i wspaniałe samopoczucie. Zawsze marzyłam, by projektowana przeze mnie odzież nie tylko wyglądała wyjątkowo, ale zapewniała poczucie piękna od wewnątrz. To nowe spojrzenie na piękno XXI wieku, jakże wg mnie potrzebne w dzisiejszej codzienności, w której potrzebujemy produkcji endorfin, radości, otulenia.
Czy mi się to udało? Poczuj sama/sam. Niesamowitą inspiracją dla mnie jest syn, Madox, który – będąc nieustannie przy moim boku – dał odpowiedź, czego w modzie potrzebują również mężczyźni. Obycie z synem, sportowcem, a także z przedsiębiorcami dało mi potężną, nową inspirację, czego odpowiedzią są dziś eleganckie i nietuzinkowe dresy męskie, dające komfort i styl na miarę XXI wieku. Pozdrawiam cieplutko, Julia Tomaszewska

Nagrody

J.P. II powiedział, że „sport to najlepsza droga do pokonywania granic”.  To droga codziennej pracy nad sobą, przygotowania, start w wydarzeniach o medale. Podobnie jest w modzie. To droga przygotowań, dnia startu z nową kolekcją, odpoczynku po. Tak jak sportowiec za długo nie usiedzi, tak projektant za długo nie odpoczywa.

Po co to wszystko?

Nagrodą cieszymy się potężnie w chwili zdobywania, w dniu zdobycia nagrody i kilka dni po. Tak jak z medalu w sporcie. Kortyzol pozytywnie buzuje, endorfiny rosną, rodzi nowa motywacja by sięgać po więcej. I gdyby nie to, co dzieje się w kolejnym etapie, na tym by zapewne stanęło i człowiek straciłby motywację.

Nieokreślonym jest natomiast czas, na długo po ważnym wydarzeniu, kiedy piętnuje wdzięczność do ludzi.

Radość i wdzięczność

Swoją radość i wdzięczność kumuluję w jedno potężne słowo dziękuję, które, prócz najbliższych, kieruje dziś z poziomu serca do organizatora niezwykłej gali, w której dwukrotnie miałam zaszczyt wystąpić, mianowicie do Polskiej Akademii Mody.

W pierwszej kolejności dumnie dziękuję legendzie polskiej mody, mistrzowi, który, aż nie dowierzałam, patrząc na moją marynarkę rzekł, „a chciałem właśnie w takiej dziś wystąpić”, Mistrzowi Panu Jerzemu Antkowiak. Wspólne rozmowy i poparcie na długo zostaną wielką inspiracją w moim sercu.

Odkrycie Roku 2022

Bardzo dziękuję pierwszej Damie Polskiej Mody, Teresie Rosati, która zaszczyciła swą kolekcją pokaz finałowy a uśmiechem i przekazem skierowanym do mnie na zapleczu zakorzeniła cały sens tej pasji.
Dziękuję Beacie Ruszkowskiej, Pani Prezydent Złotej Loży PAM, bez której wsparcia, pieczy i serca nie zadziałoby się nic. Dziękuję Panu Bogdanowi Biegańskiemu, który jest ikoną i mistrzem choreografii od samych początków powstania PAM, aż po dziś dzień i którego fach stanowi filar pięknego poruszania się kobiet.
Dziękuję za niesamowite przyjęcie i stworzenie klimatu prezesowi PAM, Panu Stefanowi Kosteckiemu, Wiceprezesowi, Michałowi Lura, wiceprezesowi, rzecznikowi prasowemu, Dominikowi Górnemu, Halinie Błaszczyk. Jestem wzruszona i potężnie zainspirowana każdą relacją, możliwością zaprezentowania swoich kolekcji, odebrania specjalnych wyróżnień, Odkrycie Roku 2022, Kreator mody 2023.

Something New

Uwielbiam tworzyć i kreować piękno. Marka, którą stworzyłam, odzwierciedla zarówno styl i elegancję, jak i dużo głębiej: wygodę, komfort, otulenie. Zapraszam serdecznie do wyszukania z kolekcji tego, co wpadnie w Twoje oko i poczuje serce. Będzie mi niezmiernie miło, jeśli pozostawisz tu swój ślad i podzielisz się w wiadomości, czy oferta spełnia Twoje potrzeby. Ta inspiracja nie pozwoli stanąć na dłużej aniżeli bieżące spełnianie potrzeb odbiorców swoich kolekcji, a kiedy pojawią się nowe, wyjdę im naprzeciw najlepiej jak potrafię.

Dziękuję, Julia Tomaszewska